נשירת שיער בהיריון

מצב זה אינו חמור מספיק בכדי לגרום לטלאים קירחים או נשירת שיער לצמיתות, והוא בדרך כלל מתחיל לרדת כ -3 עד 4 חודשים לאחר הלידה.

מקובל שהשיער נושר בכמויות גדולות בין הלידה להריון

אך אין הרבה מידע על נשירת שיער במהלך ההריון. אם את מרגישה שבמהלך ההריון את חווה אובדן שיער יוצא דופן, זה יכול להיות בגלל מחסור בוויטמינים או מינרלים. אם השיער שלך נשבר בשורש, זה אולי נראה כמו נשירת שיער, אבל זה לא. כך או כך, אם אתה מאבד שיער במהלך ההריון, שוחח מיד עם המיילדת שלך או עם הרופא שלך. אתה צריך לדעת שאתה לא האדם היחיד שעלול לחוות נשירת שיער במהלך ההריון שלך.

כאילו שהשינויים בגוף האחר שנשים עוברות במהלך ההריון לא הספיקו

נשירת שיער במהלך ההריון יכולה להיראות כמו טיפה בים. אם מספיקים סימני מתיחה, כאבים ברגליים, בריחת שתן וכפות רגליים נפוחות, אתה עלול לאבד יותר שיער בסוף גשר החורף מאשר החתול המשפחתי. כאילו שינויים אחרים אלה לא הספיקו בכדי להילחם בנשירת שיער, הריון יכול להוות גורם נוסף לדאגה.

בואו נסתכל על העובדות כדי לראות מה גורם לנשירת שיער במהלך ההריון ומה תוכלו לעשות בנידון. המשך לקרוא במאמר זה ולמד הכל על סיבות אפשריות לנשירת שיער במהלך ההריון.

נשים רבות חוות צמיחת שיער בשפע במהלך ההריון

אך נשירת שיער לאחר הלידה היא תופעה שכיחה עקב משחק הורמונלי. בשבועות שלאחר הלידה, אמהות לעתיד יכולות לסבול מנשירת שיער קשה כאשר ההורמונים מסתגלים והם חוזרים לשלב הרגיל שלהם. לנשים בהריון יש שיער סמיך ותאוותני בגלל ההורמון אסטרוגן.

הורמונים ממלאים תפקיד חשוב בהשפעה על נשירת שיער במהלך ההריון. חוסר איזון בהורמונים עלול להוביל ליובש ושורשי שיער מוחלשים, מה שעלול להוביל לנשירת שיער במהלך ההריון.

נשירת שיער במהלך ההריון יכולה להיות בגלל בעיות בריאותיות כרוניות ולא מטופלות

שני הגורמים השכיחים ביותר לנשירת שיער הקשורים לבעיות בריאותיות כרוניות הם מחלת בלוטת התריס ומחסור בברזל. מחלות בבלוטת התריס כגון תת פעילות של בלוטת התריס (מעט מדי הורמון בלוטת התריס) ויתר בלוטת התריס (יותר מדי הורמון בלוטת התריס) עלולות לגרום לנשירת שיער.

בעוד שרוב הנשים המושפעות ממחלות אלו חוות צמיחת שיער מוגברת

לעיתים קרובות מורגשים נשירת שיער בקרקפת (8). אלרגיות בעור או מצבים המשפיעים על הקרקפת יכולים לתרום גם לנשירת שיער ונשירת שיער (5). שימוש מופסק בתרופות למניעת הריון או בשיטות אחרות למניעת הריון יכול גם לגרום לנשירת שיער.

תרופות נסה לשנות את מוצרי השיער שלך לטיפול בנשירת שיער במהלך ההריון

הימנע משמפו ומרכך שיער עם חומרים כימיים מזיקים העלולים לגרום לנשירת שיער ולפגוע בבריאות העובר המתפתח שלך. נשירת שיער קיצונית בתחילת ההיריון צריכה להיחקר על ידי רופא, למרות כל המאמצים לשלוט בה בבית.

למרות שאינך מצפה ששיערך יתעבה במהלך ההריון

נשים בהריון נוטות לאבד שיער מסיבות שונות. Momjunction יכול לעזור לך להבין מדוע נשירת שיער היא תקינה במהלך ההריון ומה אתה יכול לעשות כדי לשלוט בה. אם אתם סובלים מנשירת שיער במהלך ההריון, הימנעו מצבעי שיער כימיים, תסרוקות ומוצרי החלקה.

מחקרים מראים כי 40% עד 50% מהנשים בהריון סובלות מנשירת שיער, ולמרות שזה טוב, זו בדרך כלל תופעה זמנית. נשים רבות חוות נשירת שיער חודשים ספורים לאחר הלידה, אשר מגיעה לשיאה כארבעה חודשים לאחר הלידה.

חשוב לציין כי נשירת שיער

היא שפך טלוגן או דילול אחיד. זה לא נשירת שיער אמיתית, אלא נשירת שיער מוגזמת הנגרמת כתוצאה מירידה בהורמון האסטרוגן. זה יכול להיות מצער להסיר 300 שערות או יותר ביום, אבל זה בדרך כלל פותר את עצמו בטיפול.

שפכת טלוגן

היא מונח המשמש לתיאור נשירת שיער מוגזמת המתרחשת בין חודש לחמישה חודשים לאחר ההריון. מחזור נשירת השיער מנרמל בין שישה ל -12 חודשים לאחר הלידה. במהלך תקופה זו, צמיחת השיער כמעט חוזרת להיות נורמלית. אם אתה מרגיש שנשירת השיער שלך מוגזמת או שצמיחת השיער שלך לא התייצבה לאחר 12 חודשים, שוחח עם הרופא שלך. נשירת שיער אינה דאגה, וצמיחת השיער מנרמלת כשתינוקך בן 12 חודשים. זה יכול להיגרם בשלבי צמיחת שיער נוספים, שינויים בשלב המנוחה או יותר מהרגיל במהלך 3-4 החודשים שלאחר לידת ילדכם.

נשירת שיער במהלך ההריון אינה בעיה מרכזית אם

היא חיה מספיק זמן כדי לחזור למצב נורמלי לאחר הלידה. עם זאת, מחלות בסיסיות או תת תזונה עלולות לגרום לנשירת שיער ויש לעקוב אחריהן מכיוון שהן עלולות לפגוע באם ובתינוק. להלן מספר טיפולים נשירת שיער וטיפים שיעזרו לך להפחית נשירת שיער בשיער בריא.

ייבוש יתר של המכה

גיהוץ שטוח וטיפולים כימיים עלולים לגרום לשברים ונשירת שיער. הם גם יכולים להוביל להתקרחות גרירה שיכולה לגרום לנשירת שיער קבועה ונשירת שיער אם לא נותנים לרעמה הפסקה. בעוד שאנשים מסוימים חווים מעגל של צמיחה מחודשת לאחר נשירת שיער, נשירת שיער אינה צפויה לאחרים.

נשירת שיער מוגזמת יכולה להופיע בחודש עד חמישה חודשים לאחר ההריון. בעיקר, שיטפון של אסטרוגן מאט את אובדן השיער הטבעי של גופך. אצל חלק מהנשים מעבר זה עלול לגרום לטלוגן שפכים (TE), נשירת שיער הקשורה למתח.

במהלך ההריון

יותר ויותר שיער עובר לנוח כחלק ממחזור נשירת השיער הרגיל. היחס המקובל של צמיחה של 85% ל- 15% נשירת שיער בתקופת המנוחה (שיער מועדון) הפוך. רוב השיער הופך לטלוגן בשלב המנוחה, לפיו 15-20% הנותרים של השיער הופכים לפעילים ופועלים להצעיר את השיער להחלפת נפח.

ההנקה עוד לא הסתיימה, אבל התנחמי בידיעה שעד שהתינוק שלך יהיה מוכן לכבות את הנרות על עוגת יום ההולדת הראשונה, יהיו הרבה שיער משלך כדי להתעדכן בנשירת שיער לסיים את התלתלים שלך כמו שהיו במהלך ההריון.

כתיבת תגובה