נשירת שיער והתקרחות

ההערכה היא שלמעלה מ -50% מהנשים נשירת שיער ניכרת. גברים ונשים כאחד יכולים לפתח נשירת שיער מסוג זה, אך ישנם גורמים שכיחים. הגורם המוביל לאובדן שיער בנשים הוא נשירת שיער בתבנית נקבה (FPHL), הפוגעת בכשליש מהנשים הרגישות, שווה ערך לכ- 30 מיליון נשים בארצות הברית.

תסמינים של נשירת שיער כוללים כתמי נשירת שיער

דפוסים מעגליים, קשקשים, נגעי עור וצלקות. אצל גברים עם נשירת שיער תורשתית, הסימן הראשון הוא קו שיער נסוג או כתמים קרחים על ראשו של גבר. אצל נשים, הסימנים הגלויים הראשונים לאובדן שיער תורשתי הם דילול כללי והרחבת השיער.

Alopecia areata ברמות קלות עד בינוניות עלול להראות אובדן שיער יוצא דופן באזורים סביב הגבות, בחלק האחורי של הראש והאוזן, אך התקרחות גברית אינה מושפעת.

נשירת שיער או נשירת שיער יכולים להשפיע על הקרקפת או על כל הגוף ויכולים להיות זמניים או קבועים

נשירת שיער יכולה להיות תוצאה של המטולוגיה, שינויים הורמונליים, מחלות או חלק נורמלי של ההזדקנות. נשירת שיער, למרות שאינה מסכנת חיים, אך היא מלחיצה ועלולה להשפיע על איכות חיי המטופל.

ישנם מגוון מצבים העלולים לגרום לנשירת שיער קבועה או זמנית, כולל שינויים הורמונליים עקב הריון, לידה, גיל המעבר ובעיות בבלוטת התריס. מצבים רבים עלולים לגרום לנשירת שיער, וישנן בדיקות שגרתיות להערכת נשירת שיער.

מצבים רפואיים

כולל alopecia areata (al-o-PEE-she-ar-e-tuh) ומערכת החיסון גורמים לאובדן שיער כתם, זיהומים בקרקפת כמו גזזת והפרעת משיכת שיער הנקראת trichotillomania (trik-O) -til-O, מאי). נשירת שיער יכולה להיות גם תופעת לוואי של תרופות מסוימות, כמו סרטן, דלקת פרקים, דיכאון, בעיות לב, צנית ולחץ דם גבוה.

אנשים רבים חווים שיער כללי דליל במשך מספר חודשים, לפעמים כהלם פיזי או רגשי. נשירת שיער מסוג זה היא בדרך כלל מצב זמני שמתמוסס בתוך שנה.

Alopecia areata

היא מחלה אוטואימונית הגורמת לנשירת שיער. זוהי מחלה המתרחשת כאשר מערכת החיסון של הגוף תוקפת את זקיקי השיער המחזיקים את השיער במקום, מה שמוביל לנשירת שיער. מערכת החיסון יכולה לתקוף זקיקי שיער כמו גם חלקי גוף בריאים אחרים.

הם מאבדים שיער בכל הגוף, כולל הקרקפת, האף והאוזניים. אנשים מאבדים את שיערם כשהם לובשים תסרוקות כגון צמות או מושכים שיער ארוך. אם אתה לובש משהו שהשיער נמשך לעתים קרובות מדי, משיכה מתמדת יכולה להוביל לאובדן שיער קבוע.

על פי האקדמיה האמריקאית לדרמטולוגיה

נשירת שיער גנטית, המכונה התקרחות אנדרוגנטית, היא הגורם השכיח ביותר לנשירת שיער. מצבים אנדוקריניים (הורמונליים) כמו סוכרת בלתי מבוקרת או סרטן בלוטת התריס עלולים לפגוע בייצור שיער ולגרום לנשירת שיער. חוסר איזון הורמונלי שעלול להתרחש עם תסמונת השחלות הפוליציסטיות עלול לגרום גם לנשירת שיער בקרב בני נוער ונשים בוגרות.

אם הגן עובר בירושה מהצד האימהי או האבהי של המשפחה, יש סיכוי גבוה יותר שהגן שההורים שלך נשא נשירת שיער.

נשירת שיער

המכונה גם נשירת שיער או נשירת שיער, מתייחסת לאובדן שיער מכל חלק בראש או בגוף. הסוגים הנפוצים ביותר כוללים התקרחות גברית ונקבית (alopecias areata) ונשירת שיער (הידועה גם בשם טלוגן או שפכים). הגורמים השכיחים לנשירת שיער כוללים דלקת וצלקות (כולל משיכת שיער), תרופות מסוימות (כולל כימותרפיה, HIV / איידס והיפותירואידיזם) ותת תזונה (כולל מחסור בברזל).

במקרים מסוימים נשירת שיער עלולה להיגרם על ידי שיטות עיצוב שיער כגון צמות וקוקו צמוד או טיפולים כימיים מסוימים שאינם גורמים נזק

במקרים בהם נשירת השיער שלך נובעת ממתח, שינויים הורמונליים או הריון, ייתכן שיהיה צורך בטיפול. נשירת שיער יכולה להיות אינסופית, לכן חשוב להתחיל בטיפול ברגע שקו השיער מתחיל להטריד אותך.

במאמר זה נבחן את הגורמים המובילים לנשירת שיער

טיפולים זמינים, טיפים לטיפול בבית וכיצד למנוע נשירת שיער נוספת. שוחחנו עם מק'נדרו ועם 11 רופאים ורופאי עור נוספים על המוצרים היעילים ביותר לטיפול בנשירת שיער, כולל קצף מקומי, תרופות דרך הפה ומסרקי לייזר. אם אחת מהנקודות הבאות נראית מוכרת, זה בגלל שעדכנו מאמר זה בטיפולי נשירת השיער הטובים ביותר ללא מרשם שלדעת המומחים שלנו לא שינו.

התקרחות גברית ונקבית הם הגורמים העיקריים לנשירת שיער, אך ישנן מספר סיבות נוספות. לפני שרופא ממליץ על טיפול מתאים, עליו לחקור סיבות אחרות.

סיבות אפשריות לנשירת שיער הן התקרחות אנדרוגנטית

הריון ושפכת טלוגן. תרופות מסוימות כגון תליום ומינונים גבוהים של ויטמין A רטינואידים עלולות לגרום להתקרחות רעילה (המכונה גם שפעת טלוגן) ונשירת שיער. מחלות כמו מחלת בלוטת התריס ולידה יכולות גם לגרום למצב.

סוגים אחרים של צלקות הגורמות לנשירת שיער נגרמות על ידי מחלות כמו זאבת, דלקות עור חיידקיות ופטריות, ריאות פלנוס, סרקואידוזיס, שחפת וסרטן העור.

רעלים העלולים לגרום לנשירת שיער כוללים ארסן, תליום, כספית וליתיום. צלקות ונשירת שיער צלקות או נשירת שיער מתרחשות כאשר דלקת הורסת זקיקי שיער. אם לא מטפלים בו עגבת עלולה לגרום לאובדן שיער כתם בקרקפת, בגבות ובזקן.

ידועות כי תרופות כימותרפיות ותרופות לסרטן גורמות לנשירת שיער. נשירת שיער יכולה להיות גם תופעת לוואי של תרופות המשמשות לטיפול באקנה, הפרעה דו קוטבית והפרעות קשב וריכוז.

נשים רבות סובלות תחילה מנשירת שיער או מנשירת שיער כשהן נפרדות מהחלק העליון או המרכזי של הראש

נשירת שיער, המחסור החלקי או המוחלט בצמיחת שיער, היא חלק מהנושא הרחב יותר של רזון השיער. מחלות עור מסוימות עלולות לגרום לנשירת שיער בקרקפת או במקום אחר בגוף.

ישנם סימנים אמיתיים להתקרחות גברית בה אתה יכול להשתמש

כדי לזהות נשירת שיער ולהתמודד איתה. פירטנו שלושה סימנים שכדאי להיות מודעים אליהם וכן כמה דרכים פשוטות ויעילות לנקוט פעולה בכדי למנוע את החמרת נשירת השיער. עם זאת, סימנים מסוימים לנשירת שיער עשויים להיות שכיחים, ייתכן שתגלה שחלקם אינם אמינים, מה שמקל על בלבול בין נשירת שיער רגילה (זקיקי שיער שלא נפגעים הצומחים מחדש) לבין התקרחות גברית.

כתיבת תגובה