קרחת

לא כל הגברים עם התקרחות גברית סובלים מנשירת שיער מעל קו השיער. קווצות שיער מתמעטות וכתמים קירחים על הראש הם נדירים, אך מתרחשים. מסרק שמסדר את השיער הנותר לכיסוי האזור הקירח הוא פיתרון זמני שיכול להועיל באזורים עם נשירת שיער נמוכה.

אם נשירת השיער שלך מתחילה במקדש או בחלק העליון של הראש

ייתכן שיש לך התקרחות גברית. לא ניתן להבחין בקלות בנשירת שיער סביב הכתר במראה, ומקובל שגברים שנפגעו מדילול הכתר מבחינים בנשירת שיער רק כשהיא מתקדמת יותר. אם אתה נוטה להתקרחות גברית ולא נסוג מתחת לקו השיער, תבחין שהשיער שבכתר שלך מתחיל ליפול ונראה דק.

אצל גברים קו השיער ממשיך לרדת עד שרוב השיער נעלם. שיער נוטה להיות דק יותר בכתר ועלול להוביל לנשירת שיער חלקית או מלאה. אצל נשים קו השיער לא נסוג לחלוטין, מה שמוביל להתקרחות מוחלטת, אך השיער סביב הראש נהיה דק יותר.

התקרחות גברית, המכונה גם התקרחות אנדרוגנית, היא הצורה הנפוצה ביותר של התקרחות גברית. התקרחות גברית פוגעת בשני שליש מהגברים מתחת לגיל 35 וכ- 85 אחוז מהגברים מעל גיל 50.

התקרחות גברית

היא הפרעה גנטית או הורמונלית הגורמת לך לאבד שיער. על פי הספרייה הלאומית לרפואה בארה"ב (NLM), יותר מ -50% מהגברים מעל גיל 50 מושפעים במידה מסוימת מהמחלה. גורם אחד למחלה זו יכול להיות גנטי, מכיוון שיש קרחת במשפחה.

התקרחות גברית

היא הגורם השכיח ביותר להתקרחות גברית והיא פוגעת בלמעלה מ- 50 אחוז מהגברים מעל גיל 50. זה שכיח יותר בקרב גברים בגיל העמידה ומבוגרים, אך יכול להופיע בכל גיל. התקרחות נשית היא מונח המשמש לתיאור נשירת שיער ודילול אצל נשים.

התקרחות נשית (המכונה גם התקרחות נשית או התקרחות אנדרוגנטית) שכיחה בקרב נשים

זהו מצב דומה לגברים עם נשירת שיער, אך נשירת שיער ודילול עוקבים אחר דפוסים שונים. Alopecias areata הם בדרגת חומרה קלה עד בינונית ומראים נשירת שיער יוצאת דופן באזור הגבות, בחלק האחורי של הראש ובאזור האוזניים, בעוד שהתקרחות גברית אינה מושפעת.

מחלות כמו מחלות בבלוטת התריס ולידה עלולות לגרום להתקרחות רעילה, הידועה גם בשם נשירת שיער טלוגן. תרופות מסוימות כגון תליום ומינונים גבוהים של ויטמין A רטינואידים עלולות לגרום גם למחלה זו.

סוגים אחרים של צלקות העלולות לגרום לנשירת שיער נגרמות על ידי מחלות כמו זאבת

דלקות עור בקטריאליות ופטריות, חזזית פלנוס, סרקואידוזיס, שחפת וסרטן העור. נשירת שיער פתאומית יכולה להצביע על מצב בסיסי שיש לטפל בו. הגורם השכיח ביותר לנשירת שיער הוא מחלה תורשתית המתרחשת עם הגיל.

נשירת שיער

המכונה גם נשירת שיער או נשירת שיער, מתייחסת לאובדן שיער מכל חלק בראש או בגוף. הסוגים הנפוצים ביותר כוללים התקרחות גברית ונקבה ונשירת שיער (הידועה גם בשם טלוגן או שפכים). הסיבות השכיחות לנשירת שיער כוללות דלקת וצלקות (כולל שיער משוך), תרופות מסוימות (כולל כימותרפיה, HIV / איידס והיפותירואידיזם) ותת תזונה (כולל מחסור בברזל).

טיפול בנשירת שיער כאשר אתה חווה התקרחות גברית

זה יכול להיות קבוע. ישנם כיום מגוון טיפולים לנשירת שיער בטוחים ויעילים שיכולים לעזור לך לשמור ולשחזר שיער שאבד. הנחיות לנשירת שיער בטיפול עצמי הקשורות להתקרחות נשית יכולות להיות קבועות ודורשות טיפול לפני שתרגיש בנוח עם המראה שלך.

ספר לרופא המשפחה כיצד נשירת השיער שלך משפיעה על רווחתך ושאל אם ישנם טיפולים. אם זה קורה במהלך הפגישה שלך, רופא המשפחה שלך יכול לומר לך מה גורם לנשירת שיער ולמה כדאי להיזהר בשיער שלך.

דפוס גברי פתח את החלון הקופץ סגור דפוס גברי קרחת דפוס גברי קרחת מופיעה מעל קו השיער בחלק העליון של הראש

ה- FDA לא אישר תרופות לטיפול בנשירת שיער, אך רופאים יכולים לרשום תרופות שאינן על התווית. דפוס נשי תיבת דו-שיח פתוח סגור דפוס נשי התקרחות נקבה התקרחות נקבה דפוס קרחת מתחיל כאשר הקרקפת הופכת צפופה.

נשים רבות סובלות תחילה מהתקרחות או מנשירת שיער כאשר הן מחלקות את שיערן על ראש הראש המרכזי

נשירת שיער נקודתית (Alopecias areata) היא סוג של אובדן שיער כתם, הידוע גם בשם Alopecias areata (נשירת שיער נקודתית), בו נשירת שיער מתרחשת בהדרגה, החל בכתם קירח מעגלי שיכול לחפוף.

נשירת שיער אצל נשים (התקרחות)

היא סוג של נשירת שיער הפוגעת בנשים עקב רגישות תורשתית. זה לא נובע ממחסור בוויטמין A, במחזור לקוי, קשקשים או חבישת כיפה. במקום זאת, זה נובע משילוב של היסטוריה משפחתית עם התקרחות אצל גברים ונשים בצד ההורי של המשפחה, גיל והורמונים.

זה עוקב אחר דפוס של ירידת קו שיער ושיער דליל בכתר. עם הצטמקות מתקדמת של זקיקי השיער, הזקיקים מייצרים שיער עדין ורך ובסופו של דבר מפסיקים לתפקד.

נשירת שיער מתרחשת כאשר זקיקי השיער מתכווצים לאורך זמן, וכתוצאה מכך שיער קצר ועדין יותר. ניתן לאבחן התקרחות גברית קלאסית על בסיס המראה של דפוס נשירת השיער.

נשירת שיער אמיתית יכולה להופיע במקומות שבהם אתה משיל הרבה שיער, כאשר השיער שלך מתנתק לחלוטין או כשאתה סובל מנשירת שיער עם אדמומיות, קנה מידה, מוגלה או כאב.

נשירת שיער

היא חלק מקובל בתהליך ההזדקנות עבור חלק, אך מקור מצוקה לאחרים. נשירת שיער פוגעת במיליוני גברים ונשים ולמרות עשרות שנים של מחקר, עדיין אין תרופה. התקרחות אנדרוגנטית, הידועה גם בשם התקרחות גברית או התקרחות נשית, היא הצורה הנפוצה ביותר של נשירת שיער בארצות הברית הפוגעת בכ- 30 מיליון נשים ו- 50 מיליון גברים.

כתיבת תגובה