שיער דליל

אבחון שתף ב- Pinterest רופא יכול לאבחן את הגורם לנשירת שיער אם לאדם יש דיאטה, מצב רפואי קודם או היסטוריה משפחתית. הוא או היא עשויים לחפש דפוסים של נשירת שיער.

ברוב המקרים, שיער דליל אינו קשור לבעיה בריאותית כללית. במקרים מסוימים, עם זאת, זה יכול להיות קשור לתזונה, מחסור בחומרים מזינים או נשירת שיער תורשתית.

אנשים ניסו מספר טיפולים ותרופות ביתיות בכדי להגביר את בריאות השיער

עוביו וחוזקו. במאמר זה נבחן את הגורמים לשיער דליל וכן את הטיפולים או התרופות הביתיות הקיימות. נבדוק גם את כל מה שאתה צריך לדעת כדי להתמודד עם זה, כולל איך להסתפר טוב, באילו מוצרים אתה יכול להשתמש וכמובן באפשרות הגרעינית.

אם אינך יודע אם שיערך הדליל נובע מנשירת שיער או נשירת שיער

עליך להתייעץ עם מומחה. חשוב להתייעץ עם רופא עור אם אתה מאבד יותר מ -100 עד 150 שערות ביום או שם לב לבעיות אחרות כגון קרחות, פירים לשיער או כוויות גירוד בקרקפת, אומרת אלינה ג'י ברידג'ס, רופאת עור ודרמטופתולוגית במרפאת מאיו.

נשירת שיער עשויה להיות בגלל שיטות עיצוב שיער כגון צמות וקוקו צמוד או טיפולים כימיים מסוימים במקרים מסוימים

מה שאומר שלא הדברים גורמים לנזק. במקרים בהם נשירת השיער שלך נובעת ממתח, שינויים הורמונליים או הריון, ייתכן שיהיה צורך בטיפול.

ניתן למנוע נשירת שיער על ידי הימנעות מכימיקלים מאכלים ותסרוקות הדוקות. נשירת שיער אינה תמיד אפשרית, מכיוון שנשירת שיער יכולה להיגרם כתוצאה ממחלות, הזדקנות, תורשה, עומס פיזי או פציעה.

אם אתם מבחינים בנשירת שיער ורוצים להפסיק אותה

אחת הדרכים היעילות ביותר לחסימת DHT, ההורמון הגורם לנשירת שיער, היא להשתמש בשילוב של פינסטריד ומינוקסידיל בשמפו לעיבוי שיער. כמה טיפולים יעילים לנשירת שיער, כגון מעכבי רדוקטאז 5A ופינסטרידים, נועדו לעצור נשירת שיער נוספת.

ישנם מגוון מצבים העלולים לגרום לנשירת שיער קבועה או זמנית

כולל שינויים הורמונליים עקב הריון, לידה, גיל המעבר ובעיות בבלוטת התריס. מצבים רפואיים הכוללים התקרחות (al-o-PEE-she-ar-e-tuh) וגורמים הקשורים למערכת החיסון לאובדן שיער כתם וזיהומים בקרקפת כמו גזזת, כמו גם הפרעת פעימות שיער הנקראת trichotillomania (trik-O) -til-O, מאי). נשירת שיער יכולה להיגרם מגורמים שונים, ולכן חשוב לברר אילו מטפלים לפני שמנסים לטפל בה.

נשירת שיער, כמו נשירת שיער, יכולה להשפיע על הקרקפת כמו גם על כל הגוף ויכולה להיות זמנית או קבועה. נשירת שיער יכולה להיות תוצאה של תורשה, שינויים הורמונליים, מחלות או חלק נורמלי של ההזדקנות.

נשירת שיער

המכונה גם נשירת שיער או נשירת שיער, מתייחסת לאובדן שיער מכל חלק בראש או בגוף. הסוגים הנפוצים ביותר כוללים התקרחות גברית ונקבה ונשירת שיער (הידועה גם בשם טלוגן או שפכים). הסיבות השכיחות לנשירת שיער כוללות דלקת וצלקות (כולל משיכת שיער), תרופות מסוימות (כולל כימותרפיה ו- HIV / איידס), תת פעילות של בלוטת התריס ותת תזונה (כולל מחסור בברזל).

אחרים בוחרים באחד מהטיפולים הקיימים כדי למנוע נשירת שיער נוספת או להחזיר צמיחה. לפני שמטפלים בנשירת שיער, שוחח עם הרופא על הסיבה לנשירת השיער ואפשרויות הטיפול שלך.

שיער דק מבולבל לעיתים קרובות עם נשירת שיער, שכיחה יותר מנשירת שיער. אבל שיער דליל יכול לקרות לכל אחד, כלומר יש לך זמן לאתר את הסיבה ולהבין את אפשרויות הטיפול הטובות ביותר.

גברים ונשים כאחד יכולים לפתח נשירת שיער מסוג זה

אך הסיבה השכיחה ביותר היא נשירת שיער. אצל גברים עם נשירת שיער תורשתית, הסימן הראשון הוא קו שיער נסוג או כתמים קרחים על ראשו של הגבר. אצל נשים, הסימנים הראשונים לאובדן שיער תורשתי הם דילול כללי והרחבת השיער.

בשלב מסוים

זקיקי השיער מפסיקים לצמוח, מה שהופך את השיער על קרקפתנו לדליל יותר. נשירת שיער או נשירת שיער רגילים עשויים להתחיל בשנות ה -20 לחייהם, אך זה לא מצב מורגש עד גיל מבוגר יותר. זה נחשב לתופעת לוואי של הזדקנות, לא משנה אם זה כזה או לא, אבל איפה שאתה גר, או לפחות במקרה הספציפי שלך, זה יכול לאפשר לך לטפל בזה ולהפוך אותו פחות מורגש. הנה כמה מהסימנים האמיתיים להתקרחות גברית בעזרתם ניתן לזהות נשירת שיער ולהתמודד איתה. עם זאת, סימנים מסוימים נפוצים של נשירת שיער עשויים להיות, ייתכן שתגלה שחלקם אינם מהימנים כל כך, מה שמקל על בלבול בין נשירת שיער רגילה לבין זקיקי שיער שלא נפגעים הצומחים מחדש או התקרחות גברית. רשמנו שלושה סימנים שיש לקחת בחשבון וכן כמה דרכים פשוטות ויעילות למניעת החמרת נשירת שיער.

נשירת שיער אצל נשים יש נשים שחוות נשירת שיער בלתי צפויה וקשה. נשירת שיער היא חלק משיווי משקל טבעי שבו שערות מסוימות נושרות ואחרות צומחות בחזרה. אם האיזון הזה נקטע, שיער נושר ופחות שיער צומח בחזרה, וכתוצאה מכך נשירת שיער.

אנשים יכולים לפתח נשירת שיער כאשר מגפיים, גרביים או בגדים צמודים מתחככים בעורם. שיער צומח על פני העור, לא רק על כף היד, אלא גם על כפות הרגליים, השפתיים והעפעפיים.

רעלים העלולים לגרום לנשירת שיער כוללים ארסן

תליום, כספית וליתיום. אם אתה לוקח כמויות גדולות של וורפרין, הכלול ברעל עכברים, זה יכול להיות גם גורם לנשירת שיער. נטילת כמות גדולה של ויטמין A או סלניום יכולה להיות גם רעילה ולגרום לנשירת שיער.

Alopecia areata מראה נשירת שיער יוצאת דופן ברמה קלה עד בינונית באזורים סביב הגבות

בחלק האחורי של הראש ובאזור האוזניים, אך לא מתרחשת התקרחות גברית. צורה חמורה יותר היא אקנה סיסטיק, אך מחלה זו נובעת מאותו חוסר איזון הורמונלי הגורם לנשירת שיער וקשור לייצור דיהידרוטסטוסטרון. קרקפת מגרדת יכולה להיות אחת או יותר מהגורמים הללו, אך אינה מעידה על נשירת שיער לאורך זמן.

כתיבת תגובה